Punkt widokowy w Dolinie Szwabego w Oliwie

Okazuje się, że jestem typową osobą która może przypisać sobie powiedzenie:”Cudze chwalicie, swojego nie znacie” 🙂 W związku z tym postanowiłam, to zmienić i nadrobić zaległości ze zwiedzania najbliższych sobie okolic.
Zaczęłam od niedawno udostępnionego punktu widokowego w Dolinie Szwabego w Gdańsku Oliwie. Jest to jeden z punktów większego projektu stworzonego pod hasłem „Spojrzenie na Gdańsk”, który został zainaugurowany w październiku 2016 roku. Jego celem jest zarówno odtworzenie historycznych, jak i stworzenie zupełnie nowych punktów widokowych, z których rozpościera się widok na miasto oraz Zatokę Gdańską.
Punkt widokowy w Oliwie, miał przede wszystkim na celu pokazanie jedynej do dziś zachowanej osi widokowej z Dworów Oliwskich w kierunku morza.
Punkt widokowy znajduje się ok. 200 m od Hotelu Dwór Oliwski. Prowadzi do niego leśna ścieżka rozpoczynająca się przy ul. Droga Marnych Mostów, na przeciwko domków działkowych. Szczerze powiem, że na razie bardzo trudno ją znaleźć. Mam nadzieję, że to się niedługo zmieni i zostaną tam ustawione jakieś kierunkowskazy.


  znajdź na mapie

dsc_0002

Dodaj komentarz